מעבדת המכון2019-07-24T15:31:22+03:00

מעבדת המכון

אודות המעבדה

המעבדה הכימית היא חלק מהמכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה.
המעבדה קיימת כבר יותר משלושים שנה, ובעלת מוניטין בתחומיה: בדיקות התאמה לתקנים בתחום מוצרי הדלק ובתחום איכות הסביבה, אחסון ממושך של מוצרי דלק ומחקר.
המעבדה נותנת שירות למשק האזרחי ולמגזר הביטחוני מכוח היתר של משרד המסחר והתעשייה, המעניק לתעודות הבדיקה שהיא מנפיקה תוקף משפטי. המעבדה מוסמכת ע"י הרשות להסמכת מעבדות.

מוצרי הדלק הנבדקים כוללים: סולר תחבורה, סולר הסקה, בנזין, דלק סילוני, קרוסין, נפט גולמי, מזוט תעשייתי, מזוט ימי, שמנים, אוראה, ביודיזל.

בתחום איכות הסביבה המעבדה מתמחה בבדיקות קרקע ומים, בהתאם לדרישות הרגולטור.

בנוסף, המעבדה שלנו היא היחידה בארץ שעורכת בדיקות מורכבות המאפשרות לקבוע את סוג המזהם ואפיון החומר המזהם והשוואתו למקור החשוד כמזהם.

השילוב בין הבנה וביצוע בדיקות של נפט ומוצריו, מצד אחד, ובדיקות קרקע, מצד שני, מאפשר לנו הבנה ויכולת בבדיקות מורכבות של קרקע שזוהמה בנפט ומוצריו.

בין לקוחותינו

רשימת בדיקות

מאמרים

יציבות תרמית של דס"ל: משמעות המושג, כיצד בודקים, כיצד מתקנים דס"ל שאיבד מיציבותו התרמית

מה המשמעות של דלק סילוני יציב? מה היא יציבות תרמית וכיצד מודדים אותה וחשוב מכך, מה ההשפעות של היציבות התרמית או היעדרה על בטיחות הטיסה והמטוס

כיצד יש לטפל בסולר הנמצא במכל שמחובר למערכת לכיבוי אש

גנרטור המחובר למערכת לכיבוי אש עובר, על פי הנוהל, בדיקת תקינות כל כמה שבועות, כאשר הוא מופעל מספר שעות בדרך כלל ללא עומס. אבל תקינותו של הסולר שמזין את הגנרטור לא נבדקת, אף שמדובר במוצר לא יציב, השוהה במיכל תקופה ארוכה ללא תנועה.

עבור למעלה